неділя, 4 серпня 2019 р.

ТОП-10 новацій з 1 вересня


ТОП-10 новацій, які запрацюють в школах з початку навчального року
Ще досі не знаєте, чого варто очікувати у новому навчальному році? Розповідаємо про зміни, які чекають учнів з 1 вересня.
Нове шкільне харчування, електронні учнівські квиктки, світловідбивні жилети – ще не весь перелік змін, з якими зіткнуться українські школярі. Ми зібрали для вас ТОП-10 нововведень, які запрацюють в школах з початку навчального року:  
 1. Співбесіди до 1 класу не буде 
Конкурсний набір до 1 класу скасовується. Відтепер першачків до школи зараховуватимуть за місцем їхньої реєстрації. До речі, типу закладу не відіграє жодної ролі. Батьки можуть обрати інший заклад освіти, якщо в ньому є вільні місця. У  такому разі, передбачений конкурсний відбір.
 2. Більше «Ні» шкільній формі 
Два місяці тому Володимир Зеленський скасував низку указів своїх попередників. Одним із них був указ № 417/96 від 12 червня 1996 року «Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти».
це означає, що адміністрація закладів освіти не може примушувати учнів відвідувати уроки у шкільній формі.
 3. «Шпундра», «Пан де Калатрава», «Мінестроне» – нове шкільне меню 
Відомий український кулінарний експерт Євген Клопотенко розробив абсолютно нові і смачні рецепти для шкільних їдалень. Наразі до проєкту приєдналось понад 1 000 шкіл, однак у 2019-2020 рр. ця цифра значно збільшиться. КМДА планує перевести всі столичні школи на нове харчування.

 4. Учні 1-4 класів носитимуть світловідбивні жилети 

З 1 вересня 2019 року учні початкової школи одягатимуть світловідбивні жилети в темну добу пори. Водії краще бачитимуть дітей на дорозі, що дозволить зменшити кількість школярів, які постраждали в ДТП.
 5. Електронні учнівські квитки 
Замість звичайних учнівських квитків на школярів чекають нові – електронні. За допомогою е-квитків батьки зможуть відстежувати місце перебування дитини, а школярі – уникнуть черг у метро.
 6. Індивідуальна форма навчання 
Якщо ваша дитина часто хворіє або ж багато часу займається спортом, або музикою, то вона має право навчатися на індивідуальній формі навчання. Батькам потрібно подати заяву до адміністрації школи. Учителі складають для дитини спеціальний навчальний план. Оцінка рівня знань відбуватиметься двічі на рік.
 7. Не вистачає вчителів? Уроки зможуть провести представники організацій 
В українських школах запроваджують мережеву форму навчання.
Мережева форма здобуття освіти - це спосіб організації навчання здобувачів освіти, завдяки якому оволодіння освітньою програмою відбувається за участю різних суб’єктів освітньої діяльності, що взаємодіють між собою на договірних засадах.
Якщо ж у закладі освіти немає профільних учителів, або не вистачає педагогів, то уроки можуть проводити керівники гуртків або організація. До речі, будь-яка організація може запропонувати свої послуги, якщо її цікавить така співпраця.

 8. Учитель не має права розголошувати оцінки школяра 
Якщо вчитель хоче виставити оцінку учню, то має це зробити в індивідуальному порядку, а не оголошувати її на весь клас. Представники Міністерства освіти і науки вважають, що такий крок допоможе подолати проблему булінгу саме через оцінки.
 9. «Ні» дошці пошани для відмінників 
Від дошок пошани для відмінників не залишиться й сліду. Кожен учень – це особистість, і таланти в усіх різні. Хтось може заграти на піаніно «Симфонію №5» Бетховена, а хтось – захоплюється шахами чи спортивною гімнастикою.
 10. «Захар Беркут» і «Камінний хрест»: програма ЗНО-2020 змінилась 
Програма ЗНО-2020 з української літератури змінилась. Більшість творів прибрали, а саме: «Маруся» Г. Квітка-Основ’яненка, «Гайдамаки» Т. Шевченка, «Гімн» І. Франка, «Земля» О. Кобилянської, «Молюсь і вірю» М. Рильського, «Київ-традиція» М. Зерова, «Дитинство» Ю. Яновського, «Україна в огні» О. Довженка, «Залізний острів» О. Гончара, «Як добре те, що смерті не боюсь я», «О земле втрачена, явився!… « В. Стуса, «Українське альфреско» Л. КостенкоНемає коментарів:

Дописати коментар